Zrinjskom 'samo' bod protiv Sarajeva, poraz Širokog na Bilinom polju

FK Mladost - FK Velež 2:2
HŠK Zrinjski - FK Sarajevo 0:0
FK Tuzla City - FK Zvijezda 09 3:0
FK Borac - FK Željezničar 3:0

Radnik - Sloboda 3:2 |Beganović 21, Mekić 36', Karić 72' - Smajić 9, Pršeš 41' |

Teže od očekivanog Radnik je u Bijeljini došao do pobjede nad Slobodom. Uprkos velikim problemima gosti su odigrali mušku utakmicu. Ipak presudila je individualna kvaliteta igrača Radnika koji su na kraju tijesno porazili borbenu momčad Slobode.

NK Čelik - NK Široki Brijeg 2:0 | Mahmutović 83, 90|

Nogometaši Čelika svladali su ekipu Širokog Brijega sa 2:0. Široki se dobro držao na terenu sve dok nije ostao s igračem manje. Domaći su iskoristili igrača više, i s dva pogotka rezerviste Mahmutovića došli su do velika tri boda.

FK Mladost - FK Velež 2:2 |Fanim 16, Hiroš 27 -Brandao 84, 89|

Utakmica s dva različita poluvremena u kojoj je domaćinima pripao prvi, a gostima drugi dio. Na kraju neodlučen rezultat je i najrealniji s obzirom na događanjima na terenu.

U derbiju kola HŠK Zrinjski i FK Sarajevo odigrali su utakmicu bez pogodaka. Zrinjski je bio bolji protivnik, imali su Plemići i nekoliko izuzetno povoljnih prigoda koje nisu iskoristili. Sarajevo je u drugom dijelu drugog poluvremena istalo s igračem manje i taj period su se branili. Gosti na kraju mogu biti zadovoljni bodom, dok Zrinjski zaista ima za čim žaliti.

FK Tuzla City - FK Zvijezda 09 3:0 |Ramić 53, Šarčević 57, Burić 70 |

Tuzla City svladala je Zvijezdu 09 rezultatom 3:0, ali krajnji rezultat nije realan omjer snaga na terenu. Gosti su se odlično držali na terenu, imali su i svoje prigode koje nisu iskoristili. S druge strane domaći su uzeli sve što im je ponuđeno i upisali su nova tri boda.

FK Borac - FK Željezničar 3:0| Kajkut 9, Mirić 86, Jovanović (90+1)|

Željezničar je sinoć u Banja Luci doživio prvi poraz u ovoj sezoni PL BiH. Borac je bio bolji tijekom cijelog susreta i na kraju je sasvim zasluženo slavio s visokih 3:0,