FOTO/VIDEO  Zrinjski uvjerljivo svladao Velež, Plemići sve riješili u prvom poluvremenu

Zrinjski Velež

Nogometaši HŠK Zrinjski svladali su danas na svom terenu gradskog rivala Velež rezultatom 3:0, a sva tri pogotka Plemići su postigli u prvom poluvremenu, nakon tri prekida. Mrežu je načeo Mario Ćuže, a dva pogotka je dodao Slobodan Jakovljević.

Trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić na teren je od početka odlučio poslati momčad u sastavu: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Radić, Tičinović, Čanađija, Ramić, Ćuže, Kiš, Jukić, Bilbija.

S druge strane Dean Klafurić odlučio se za sljedeću jedanaestoricu: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Halilović, Suljić, Haskić, Džafić, Šturm, Halilović, Vehabović, Mahmić.

Odličan početak utakmice za Zrinjski. U 6. minuti slobodan udarac za Plemiće. Loptu je uzeo Tomislav Kiš i odlično ubacio, a Mario Ćuže pogodio za vodstvo Zrinjskog.

Specijalizirao se Ćuže za pogotke Veležu izgleda.

U 9. minuti ponovno je Kiš dobro ubacio, a Bilbija pogađa svog suigrača Radića koji spašava goste.

Dvije minute kasnije pokušao je za goste Haskić, ali nije bilo preciznosti.

Malu opasnost vidjeli smo u 21. minuti od strane gostiju. Sturm je ubacio, ali Marić kupi tu loptu. Dobru priliku imali su Plemići nakon toga, ali u polukontri Bilbija nije uspio idealno uposliti Kiša.

U 25. minuti Tičinović je blokirao pokušaj Oreča i izbio u korner.

Sjajno je Ćuže ubacio u 27. minuti, a Kiš nije bio precizan glavom. Otišla je ta lopta iznad grede Hadžikića.

Sjurio se Jukić po lijevoj strani u 35. minuti, ušao u kazneni prostor i poslao loptu za Bilbiju, ali čisti to u posljednji trenutak obrana gostiju.

Nakon kornera Zrinjski dolazi do novog pogotka. Kiš je ubacio u sredinu, lopta došla do Ramića koji puca, a njegov udarac odbija Hadžikić. Na tu loptu natrčava Jakovljević i šalje je u mrežu za novo slavlje pod Bijelim Brijegom.

Kakva prilika za Zrinjski u 38. minuti. Nakon auta Bilbija je glavom prebacio loptu za Kiša koji puca, a Hadžikić to sjajno brani.

U 43. minuti vidjeli smo najbolju priliku za Velež. Haskić je pucao, a Marić uz pomoć grede spašava svoju mrežu.

I kada se očekivao kraj poluvremena, Zrinjski dolazi do još jednog pogotka.

Kiš je ubacio iz kornera, a lopta dolazi do Jakovljevića koji ostaje sam i neometan na drugoj vratnici i zakucava loptu u mrežu.

Na početku drugog dijela, Klafurić je u igru poslao Šikala i Oliveiru umjesto Mahmića i Vehabovića.

Nešto su aktivniji Rođeni početkom nastavka. Pucao je u 53. minuti Džafić, ali lopta odlazi visoko preko vrata Marića. I udarac Haskića četiri minute kasnije nije bio precizan.

Pokušao je Džafić u 67. minuti, no Marić to lako hvata.

Minutu kasnije Ćuže je sjajno uposlio Bilbiju, a kapetan Zrinjskog puca malo pokraj vratnici Hadžikića.

Velika prilika za Velež u 74. minuti. Pucao je Guliashvili, a vratnica spašava Zrinjski.

Pokušao je Bilbija u 79. minuti, no lopta odlazi pokraj vrata. Minutu kasnije pokušao je Šikalo na drugoj strani. Ni on nije bio precizan.

Isprobao je svoj udarac Suljić u 81. minuti, a nakon toga i Guliashvili, ali pogotka za Rođene nema.

U posljednjim trenutcima utakmice Zrinjski je mogao i do četvrtog pogotka. Ćorluka je uposlio Bilbiju, a kapetan Zrinjskog puca preko gola iz neposredne blizine te konačni rezultat ostaje onaj iz prvog poluvremena.

Zrinjski je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto i sada ima 21 bod, dok je Velež peti sa 17 osvojenih bodova.