FOTO  Zrinjski uvjerljivo svladao Široki Brijeg i došao do prvog mjesta

Zrinjski Široki Brijeg

U 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je u hercegovačkom derbiju uvjerljivo svladao Široki Brijeg pod Bijelim Brijegom rezultatom 4:0. Strijelci za Zrinjski bili su; Bilbija (13., 16.), Bašić (28.) i Jakovljević (54.)

'Plemići' su poveli u 13. minuti. Tičinović je petom izbacio Josipa Ćorluku koji sjajnim ubačajem pronalazi Bilbiju, a kapetan Zrinjskog glavom matira Miškića.

Samo tri minute kasnije već je 2:0. Nakon ubačaja sa strane, lopta u kaznenom prostoru dolazi na volej Bilbiji koji uz pomoć vratnice pogađa za povećanje vodstva.

U 28. minuti već je 3:0. Bašić je izveo slobodni udarac iskosa sa nekih 20-ak metara, a lopta na putu do mreže nije nikog dirala te se od vratnice odbila preko gol linije.

Do četvrtog pogotka Zrinjski je došao u 54. minuti. Bašić je dobro ubacio, a Jakovljević loptu poslao u mrežu.

S nova tri boda Zrinjski je privremeno skočio na prvo mjesto i sada ima 27 bodova, dva više od ekipe Tuzla City koja ima i dvije utakmice manje. Široki Brijeg je deveti s 13 osvojenih bodova.