FOTO/VIDEO  Zrinjski upisao prva tri boda, prvijenci Ilinkovića i Mandića, Bilbija stigao Wagnera

Zrinjski Leotar

HŠK Zrinjski večeras je upisao prva tri prvenstvena boda u novoj sezoni Premijer lige BiH. Nakon što su prošli tjedan na svom terenu izgubili od Željezničara, 'Plemići' si večeras nisu dozvolili novi kiks.

Pod Bijelim Brijegom Zrinjski je svladao Leotar rezultatom 4:1. Tijekom cijelog susreta Zrinjski je bio bolji protivnik.

Zrinjski je zaprijetio već u 4. minuti kada je Niko Janković pogodio vratnicu. Tri minute kasnije priliku je imao i Franko Sabljić koji je promašio zicer.

No, u 10. minuti Zrinjski dolazi do prednosti. Ubacio je Niko Janković, a na drugoj vratnici loptu je glavom u mrežu pospremio Igor Savić.

Četiri minute kasnije već je 2:0. Preciznim udarcem prvijenac u dresu Zrinjskog postigao je odlični Silvio Ilinković.

Prijetio je Zrinjski još i preko Bilbije i Sabljića, asli trećeg pogotka nije bilo.

Pred sam kraj prvog djela Leotar se vraća u utakmicu. Pogriješio je Hrvoje Barišić Đuderija je pogodio mrežu Čondrića.

U nastavku Zrinjski ponovno konkretniji. 70. minuti Ilinković odlično puca iz okreta, ali pogađa vratnicu.

Osam minuta kasnije ta ista vratnica pomaže Zrinjskom.

Pucao je prizemno Nemanja Bilbija, a lopta se od vratnice odbija u mrežu za 125. pogodak Bilbije u Premijer ligi. Pogodak je ovo kojim je Bilbija stigao Wagnera na vječitoj listi strijelaca.

U sudačkoj nadoknadi Zrinjski je uspio postići još jedan pogodak.

Nakon sjajne asistencije Nike Jankovića prvijenac u dresu Zrinjskog postigao je Nikola Mandić koji je zaključio odličnu večer 'Plemića' pod Bijelim Brijegom.