FOTO  Zrinjski u prijateljskom ogledu pogotkom Maglice savladao Željezničar

Zrinjski Željezničar
HŠK Zrinjski

Zrinjski i Željezničar iskoristili su reprezentativnu pauzu za prijateljsku utakmicu

Utakmica je odigrana na stadionu u Rodoču, a slavio je klub iz Mostara.

Zrinjski je na poluvrijeme otišao sa prednošću od 1:0. Strijelac jedinog pogotka u prvom dijelu je bio Anton Maglica u samom finišu prvog dijela utakmice. Imali su Plemići priliku da dođu do pogotka sa bijele točke sredinom prvog dijela, ali Kožulj nije bio precizan sa jedanaest metara.

Utakmica je završena rezultatom 1:0, a Željezničar je imao nekoliko vrlo dobrih prilika u finišu meča, ali do pogotka nisu došli. Svakako da je ovo bila dobra provjera kako za Krunoslava Rendulića, tako i Nermina Bašića. Zrinjskog već u srijedu očekuje gradski derbi sa Veležom, dok Željezničar na Grbavici dočekuje Zvijezdu 09 za vikend.

Plavi su počeli u sastavu: Muftić - Ovčina, Selimović, Drina, Šehić - Rustemović, Turanjanin - Ćosić, AlJaber, Boljević - Krpić. U drugom poluvremenu su u igru ušli: Mulalić, Kosorić, Jašarević, Štilić, Dubačkić, Drljo, Biber, Haračić, Amoah, Galić, Allyson.

Za Zrinjski su igrali: Niron - Marin, Batarelo, Senić, Memija - Zlomislić, Balić - Jukić, Kožulj, Malekinušić - Maglica