FOTO  Zrinjski u odličnoj formi, u Mostaru zaustavljen i GFC Sarajevo

Futsal Zrinjski - Sarajevo

Igrači HFC Zrinjski danas su na svom parketu dvorane na Bijelom Brijegu slavili protiv GFC Sarajevo rezultatom 2:0 te tako osvojili tri boda. Bila je to tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj smo u oba poluvremena vidjeli svega po jedan pogodak, no za Plemiće sasvim dovoljno za veliko slavlje.

U prvom poluvremenu gledali smo igru s puno prigoda, ali i pogrešaka na obje strane. Mreže su mirovale sve do 14. minute, a onda Goran Zeko pogađa mrežu gostiju za veliku radost na klupi Zrinjskog.

U nastavak Zrinjski ulazi još bolje i odlučnije. Stezao se obruč oko gola Sarajeva, no pogotka nije bilo sve do 34. minute, kada Adnan Kalajdžić koristi pogrešku obrane gostiju i pogađa za 2:0.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te susret završava rezultatom kojeg je postavio mladi Kalajdžić u 34. minuti utakmice.

Ovim rezultatom GFC Sarajevo je ostao na četvrtom mjestu s 10 osvojenih bodova, dok je Zrinjski sada peti sa samo bodom manje.