FOTO/VIDEO  Zrinjski u hercegovačkom derbiju svladao Široki Brijeg na Mokrom Docu

Široki Brijeg Zrinjski
Davor Vučić

U hercegovačkom derbiju koji se danas igrao na teškom terenu stadiona Mokri Dolac u Posušju, nogometaši HŠK Zrinjski u okviru 17. kola Premijer lige BiH svladali su Široki Brijeg rezultatom 0:2, a u po jedan pogodak vidjeli smo u svakom poluvremenu.

Prvu veliku priliku imali su danas domaći, momčad Širokog Brijega. Igrala se 8. minuta kada se prema vratima Zrinjskog sjurio Chindeu, ali njegov udarac brani Marić.

Pokušao je za Zrinjski Čanađija u 19. minuti, ali nije to bilo precizno. Pokušao je i Bilbija četiri minute kasnije nakon ubačaja Ćorluke, no pogotka nije bilo.

No, zato pogodak dolazi u 35. minuti.

Nakon jednog ubačaja u skoku su bili vratar Tomić i Franko Sabljić, a lopta se odbija do Ivančića koji je šalje u mrežu. Uslijedili su burni prosvjedi nogometaša Širokog koji su tražili prekršaj nad svojim vratarom, ali sudac je samo pokazao na centar.

Do drugog pogotka Plemići su stigli u 57. minuti utakmice. Čanađija je ubacio, Sabljić prebacio loptu glavom za Bilbiju, a on se riješio svog čuvara i poslao loptu u mrežu.

U 68. minuti pucao je glavom Mamić, ali lopta odlazi pokraj vrata Zrinjskog.

U 81. minuti dobro je tukao Ćuže, no Tomić je bio na mjestu. Minutu kasnije Tomić brani i udarac Radića.

U 88. minuti igrači Širokog tražili su najstrožu kaznu smatrajući da je Radić igrao rukom, no sudac nije tako mislio.

U 90. minuti u izglednoj prilici je bio Sabljić, ali je nije uspio pretvoriti u pogodak.

Zrinjski se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto i sada ima 35 bodova, dok je Široki ostao u zlatnoj sredini na šestom mjestu s 22 boda.