VIDEO  Zrinjski slavio novim preokretom, Željezničar kapitulirao u sudačkoj nadoknadi

Zrinjski Željezničar
HŠK Zrinjski

Nogometaši HŠK Zrinjski u 8. kolu Premijer lige BiH slavili su na svom terenu u derbiju protiv Željezničara rezultatom 2:1. Vodio je Željezničar sve do 80. minute, a onda su Plemići koji su se večeras pošteno ispromašivali napravili novi preokret. Junaci su bili Jakovljević i Mišić.

No, krenimo redom.

Dobru utakmicu smo gledali u prvom dijelu.

Prvi ozbiljnije prijeti Zrinjski. Ubacio je u 10. minuti Jukić, lopta dolazi do Kiša koji puca, ali njegov udarac blokira obrana gostiju. Dobra je to prilika bila za Zrinjski.

Pokušao je Kiš i u 15. minuti. Otišla je lopta iznad grede Muftića.

Minutu kasnije za udarac se izborio Ivan Jukić, no otišlo je to ravno u vratara Želje.

U 24. minuti ponovno se Jukić s krila dobro namjestio na udarac i gađao, Muftić je to sjajno obranio.

U sljedećem napadu na drugoj strani dobro je pucao Alison, a Marić to brani i izbija u korner.

Ubacio je iz slobodnog udarca u 28. minuti Štilić, Cocalić odlično skočio i pucao glavom, a Marić to iščupao u posljednji trenutak.

No, u 31. minuti trese se mreža Zrinjskog.

Ubacio je Mekić, a Jašarević puca glavom i lopta uz pomoć vratnice završava u mreži.

Minutu kasnije tukao je dobro Čanađija, a vratar Želje to odbija u korner.

Pucao je nakon kornera glavom Jakovljević, ali Muftić je još jednom siguran.

Sjajnu priliku vidjeli smo za Zrinjski u 41. minuti. Sve je odlično napravio Ramić, zavaljalo jednog nogometaša Želje i dodao za Malekinušića koji tuče snažno, ali iznad grede.

Minuti kasnije Čanađija je pucao, lopta se odbija od nogometaša Željezničara do Kiša koji trese gredu.

U istoj minuti Jukić se po treći put na isti način sjajno namješta na udarac, ali opet mu Muftić to brani.

Opasno je živio Željezničar u ovim trenucima.

U 45. minuti Ćorluka je ubacio, a Bilbija glavom puca malo pokraj vrata.

Na poluvrijeme se odlazi s prednošću Željezničara. Dobru i dinamičnu utakmicu smo gledali u prvom dijelu.

U 49. minuti ponovno je u prilici večeras bio Kiš, ali ponovno to obrana Želje u posljednji trenutak blokira i lopta odlazi u korner.

U 53. minuti ubacio je prizemno Hrvanović, Bilbija prima loptu i puca iz okreta no ona odlazi pokraj vrata Muftića.

U 70. minuti nova velika prilika za Zrinjski. Ubacio je Ćorluka, Bilbija puca glavom, a Muftić je još jednom sjajno brani.

Ubacio je u 77. minuti iz kuta Zvonimir Kožulj, a Jakovljević neometan na drugoj vratnici glavom puca pokraj gola.

No, zato Jakovljević pogađa minutu kasnije.

Ubacio je Ivančić iz slobodnog udarca, a Jakovljević glavom pogađa mrežu večeras odličnog Muftića.

U 81. minuti ponovno se dobro na drugoj strani ubacio Jašarević, ali ovog puta njegov udarac glavom odlazi pokraj vratnice Marića.

U sudačkoj nadoknadi Zrinjski dolazi do preokreta. Jakovljević je poslao jednu dugu loptu na Bilbiju, on ostavlja povratnu za Mišića koji je zakucava pod gredu.

Ovom pobjedom Zrinjski je prekinuo negativnu seriju od dva poraza u prvenstvu i stigao do svog 9 boda, ali ima i tri utakmice manje. Iduću igra već u srijedu u gostima kod Tuzla City. Željezničar je na osmom mjestu s istim brojem bodova, ali i tri utakmice više.