FOTO/VIDEO  Zrinjski se plasirao u polufinale Kupa BiH, Plemići svladali Radnik i u Čitluku

Zrinjski Radnik
HŠK Zrinjski

U uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa BiH nogometaši HŠK Zrinjski svladali su Radnik rezultatom  te se tako plasirali u polufinale. Podsjetimo, Plemići su slavili i u prvoj utakmici rezultatom 1:3.

Ultrasi su i danas bili 12. igrač Zrinjski

U prvom poluvremenu danas smo na stadionu Bare u Čitluku gledali nešto mirniju utakmicu. Zrinjski je imao inicijativu i prijetio preko Mandića, Stanića i Jukića, no nije trojac u redovima Mostaraca bio precizan.

No, zato je precizan u 45. minuti bio Tomislav Kiš nakon fantastične akcije.

Jukić šalje loptu na vrh šesnaesterca za Mandića koji je sjajno prsima spušta za Kiša, a on u maniri pravog centarfora, u padu pogađa za vodstvo Zrinjskog. Sjajan pogodak koji vrijedi pogledati nekoliko puta.

U nastavku gledamo nešto zanimljiviju utakmicu.

U 48. minuti nakon kornera je glavom pucao Kiš, ali ovaj put nije bio precizan, baš kao ni Ilinković u kasnijem napadu.

U 58. minuti svoj udarac je isprobao Matija Malekinušić, ali Lukić je na mjestu.

Mogao je Zrinjski do drugog pogotka u 65. minuti. Udarac Kiša najprije brani danas odlični Lukić, lopta se odbija do Memije kojeg blokiraju gosti, a potom Ilinković puca pokraj vrata.

Tri minute kasnije ponovno je u glavnoj ulozi bio Tomislav Kiš, no do novog pogotka nije uspio doći. U 70. minuti pucao je nakon kornera Slobodan Jakovljević, ali pogotka nema.

No, zato tri minute kasnije Zrinjski udvostručuje vodstvo.

Lopta u šesnaestercu dolazi do Antonija Ivančića koji pogađa mrežu Radnika za novo slavlje navijača Zrinjskog.

U 81. minuti pokušao je Jukić, ali lopta odlazi izvan okvira vrata Lukića. Bila je to ujedno i posljednja prilika na utakmici koju je Zrinjski uspio mirno privesti kraju i plasirati se u poluzavršnicu Kupa BiH.