FOTO  Zrinjski se lako "obračunao" sa Slobodom

Mostarski Zrinjski danas je u utakmici 7. kola Premier lige savladao tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0.

O prvog do posljednjeg sučevog zvižduka, uz gromoglasnu podršku Ultrasa, Zrinjski je bio taj koji je dominirao na terenu, stvarao prigode i samo je neefikasnost igrača Zrinjskog spasilo Slobodu od težeg poraza, koja u devedeset minuta susreta nije uputila niti jedan konkretan udarac prema golu domaćeg vratara Melhera.

Golove su postigli Vlado Zadro u 14. minuti nakon dodavanja Aničića, dok je Krešimir Kordić, nakon udarca iz ugla koji je izveo Musa, bio najviši u skoku u kaznenom prostoru gostiju i glavom postavio konačan rezultat susreta.

HŠK ZRINJSKI: Melher, Šunjić, Afedize, Selimović, Musa (od 89. Bobby), Žuržinov, Ivanković, Marković (od 66. M. Sušić), Kordić (od 89. Pehar), Zadro, Aničić

FK SLOBODA: Mujkić, Krasić, Kuduzović, Jogunčić, Crnogorac (od 75. Malkić), Prodanović, Bekić, Anđić (od 64. Memišević), Mujić, Kasapović, Slomić

Sljedeće kolo Plemići gostuju u Modriči.