FOTO  Zrinjski nastavio pobjednički niz, Posušje 'palo' pod Bijelim Brijegom

Zrinjski Posušje

Nogometaši Zrinjskog nastavili su svoj pobjednički niz. U 18. kolu Premijer lige BiH, igrači Sergeja Jakirovića u hercegovačkom derbiju svladali su Posušje rezultatom 3:1.

O samog početka utakmice domaći su krenuli napadački po nova tri boda.

Pritisak se isplatio u 25. minuti. Jukić je izveo slobodni udarac, a Bilbija je dodirnuo loptu na putu prema golu te pogodio za vodstvo Zrinjskog.

Do drugog pogotka Mostarci dolaze početkom nastavka, točnije u 48. minuti. Zlomislić je centrirao, a Juranović glavom šalje loptu u mrežu.

No, radost domaćih kratko je trajala. Samo dvije minute kasnije fantastičan pogodak za Posušje postiže Tino Blaž Lauš. Pogodio je igrač Posušja u same rašlje. Ništa tu nije mogao Josip Čondrić.

Taj rezultat na semaforu je staja sve do 80. minute. Horić je srušio Juranovića u svom kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za 'Plemiće' bio je kapetan Nemanja Bilbija.

Ultrasi raspoloženi u tim trenutcima pjevaju: "Bolan Zrinjski što je s tobom, zašto melješ sve pred sobom".

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je upisao nova tri boda u svom pohodu ka tituli. Posušju ostaje nastavak borbe za ostanak u društvu najboljih.