Željo slavio protiv Zvijezde, Manijaci zapalili dimne u bojama u Palestine

Željo Zvijezda 09
fkz.ba

Nogometaši Željezničara su ostvarili pobjedu na domaćem terenu protiv Zvijezde 09 rezultatom 1:0, u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je odigrana na stadionu Grbavica.

Željezničar je tijekom većeg dijela utakmice imao kontrolu nad igrom, a jedini gol na utakmici postigao je Nedim Mekić u 57. minuti. Mekić je uspio proći pored dva igrača protivničke momčadi i se udaljenosti od 20 metara poslao loptu u mrežu, ostavivši golmana Zvijezde 09 nemoćnim.

Prvo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Željezničara, koji je stvorio nekoliko dobrih prilika za pogodak. Najbolju šansu imao je Amoah u 10. minuti, ali je njegov udarac završio na prečki.

I u drugom dijelu igre, Željezničar je nastavio s pritiskom i stvaranjem prilika, a njihova upornost se isplatila golom Mekića. Nakon postignutog gola, Zvijezda 09 je pokušala odgovoriti i krenula ofanzivnije, ali bez uspjeha. Najbolju priliku za izjednačenje imali su u 82. minuti preko Veličkovića, ali je golman Muftić sjajnom intervencijom sačuvao prednost svoje momčadi.

Dodajmo kako su na današnjoj utakmici najvatreniji navijači Željezničara, 'Manijaci', poslali poruku podrške Palestini i zapalili dimne u bojama zastave Palestine.

Osim ove utakmice, odigrana su još dva susreta u okviru 11. kola. Sloga je bila bolja od Širokog Brijega s 1:0, dok su Posušje i GOŠK odigrali utakmicu bez golova.

U nedjelju su na rasporedu utakmice Igman - Sarajevo u 13:00 sati, te derbi kola između Borca i Zrinjskog u 19:45 sati. Kolo će biti zaključeno u ponedjeljak utakmicom između Tuzla Cityja i Veleža, koja počinje u 14:30 sati.