FOTO/VIDEO  Željezničar svladao HŠK Posušje na Grbavici

FK Željezničar - HŠK Posušje
Adem Ćatić/fkz.ba

Nogometaši Željezničara u okviru 3. kola m:tel Premijer lige BiH savladali su na Grbavici HŠK Posušje sa 1:0.

Nakon nekoliko poluprilika na obje strane, Željezničar je u vodstvo došao u 17. minuti susreta. Lopta se odbila do Mujezinovića koji hvata volej na 20 metara i pogađa rašlje gostujućeg gola.

U 23. minuti Barišić je snažno pucao s distance, ali lopta ide malo preko gola domaćih. U 45. minuti dobro je iskosa pucao Begić, ali Bender još bolje brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 1.0.

U 48. minuti fenomenalna akcija Željezničara. Bojo je iz prekida gurnuo do Juričića, ovaj ostavlja za Mujezinovića čiji udarac sjajno brani Baćak. U 65. minuti iskosa je pokušao Stipić, a Bender još jednom dobro brani.

U 80. minuti s 25 metara pokušao je Blažević, ali lopta je otišla preko gola. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te su bodovi ostali na Grbavici.

Željezničar: Bender – Blažević, Drina, Vrhovac, Malić – Mekić, Beća – Subašić, Bojo, Mujezinović – Juričić.

U igru su još ušli: Hrelja, Crnčević, Kosorić.

Posušje: Baćak – Ljubić, Barišić, Vranjić, Landeka, Begić, Krišto, Stipić, Lučić, Lauš, Vukoja.

U igru su još ušli: Serdarušić, Verunica, Leko, Milićević