FOTO  Željezničar remizirao s Radnikom u emotivnoj utakmici koja je bila u znaku Ivice Osima

Željezničar Radnik
Damir Hajdarbašić/fkz.ba

Nogometaši Željezničara su u okviru 31. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali s Radnikom odigravši rezultatom 1:1 u utakmici koja je bila u znaku legendarnog Ivice Osima.

Prve minute su u potpunosti protekle gledajući u tribine Grbavice koje su Željini navijači pripremili u čast velikana Želje. Navijači su pripremili odličnu koreografiju, a pjesme s tribina glasno se orila u Osimovu čast.

Željezničar u vodstvo dolazi u 11. minuti kada je Sead Subašić pogodio mrežu gostiju. Prijetili su Plavi još preko Subašića i Hodžića, ali je ostalo 1:0 na kraju prvog dijela.

Početkom nastavka, Subašić je ubacio u 47. minuti, a Hodžić glavom pucao pored vrata. Vučenović u 69. minuti izlazi sam pred vratara Radnika koji mu brani udarac. Radnik do poravnanja dolazi u 80. minuti. Handžić je iskosa snažno pucao i pogodio mrežu. Do kraja utakmice još je pokušao Bekrić u 91. minuti šutirao, ali vratar Radnika je i to obranio.