ŽAL NA VILLA PARKU 'Lavovi' propustili nakon 25 godina preuzeti vrh Premiershipa

Aston Villa Sheffield

Nogometaši Aston Ville i Shefield Uniteda odigrali su neriješeno 1:1 u 18. kolu Premiershipa uz katastrofalno suđenje Anthonyja Taylora i pomoćnika.

Domaći su oštećeni u barem dvije situacije, iako je i treća bila sporna.

Prvo je u 11. minuti Souza očigledno rukama odgurnuo Watkinsa u kaznenom prostoru, ali suci nakon pregleda VAR-a nisu ništa pokazali.

U 59. minuti Bailey je zatresao mrežu Sheffielda, ali gol je poništen zbog prethodnog prekršaja nad golmanom, iako i nakon pregleda VAR-a to nije bilo jasno uočljivo.

Konačno, u 74. minuti jedan igrač Sheffielda je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i odnio loptu ispred igrača Ville, ali arbitri su ponovo nakon pregleda VAR-a ostali nijemi.

Šok za domaće je uslijedio u 87. minuti kada je Archer pogodio nakon lijepe akcije za vodstvo Sheffielda, da bi rezervist Zaniolo u 97. minuti ipak spasio domaće poraza za konačnih 1:1.

Aston Villa je tako propustila veliku priliku da prvi put nakon siječnja 1999. godine preuzme vrh tabele, računajući razdoblje od najmanje 18 odigranih utakmica.

U narednom kolu Villa će gostovati Manchester Unitedu, dok Sheffiled United dočekuje Luton.