VIDEO  Mlada repka BIH deklasirala Turke

Ogled s Turskom dao je izborniku Branimiru Tulića razloga za optimizam pred nastavak kvalifikacija za EP 2011.

Još gledatelji nisu ni sjeli na svoja mjesta kada je Nemanja Bilbija, čiji je nastup bio pod znakom pitanja, načeo mrežu gostiju. Već u 15. minuti bilo je 2:0, strijelac Džafić, a gosti preko Šišmanoglua do poluvremena uspijevaju smanjiti rezultat na 2:1.

Početak drugog dijela protekao je u blagoj dominaciji Turaka, ali je u posljednjem dijelu utakmice, selektor Tulić šansu pružio nekoliko mlađih igrača koji su je iskoristili na pravi način te konce igre preuzeli u svoje ruke.

Naša reprezentacija u 74. minuti preko Mujića je povisila vodstvo na 3:1, a točku na i današnjeg izvrsnog izdanja postavio je Zahirović minutu prije isteka regularnog vremena.

Selektor, Branimir Tulić može biti prezadovoljan izdanjem svojih igrača u današnjoj utakmici, naše nade će prije nastavka kvalifikacija odnosno utakmice sa Mađarskom, odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv U-21 reprezentacije San Marina.

Treba istaći da je utakmicu na Tušnju posmatrao i selektor naše A reprezentacije, Safet Sušić koji je imao štošta zapisati u svoju bilježnicu.

BiH - Turska 4:1

Stadion Tušanj. Gledatelja: 800. Strijelci: 1:0 - Bilbija (2), 2:0 - Džafić (14), 2:1 - Sismanoglu (32), 3:1 - Mujić (78), 4:1 - Zahirović (93).

BiH: Šehić (od 90. Hadžić), Vranješ (od 90. Kožul), Savić (od 55. Aničić), Šunjić, Bunoza (od 90. Mršić), Kiso, Galešić (od 82. Zahirović), Sesar (od 76. Bekić), Bilbija (od 50. Mujić), Džafić (od 63. Stevanović), Subašić (od 67. Višća). Selektor: Branimir Tulić.

TURSKA: Gomen (od 46. Babacan), Simsek (od 46. Tok), Kesimal (od 46. Kurtulug), Basdas, Koybasi, Geylan, Gulle, Phain, Kose, Sismanoglu (od 46. Aygunes), Pektemek (od 55. Sahin). Selektor: Rasit Cetiner.
Sudac: Elmir Pilav