Velež u gostima uzeo vrijedna tri boda

Sloboda i Velež
Sportsport

Velež je u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Slobodu na Tušnju rezultatom 1:2. Golove za 'Rođene' postigli su Arman Džanković i Mehmed Ćosić, a za Slobodu je pogodio Emir Jusić.

Težak teren i loše vrijeme na Tušnju očekivano su stvorili probleme igračima oba tima. Publika nije mogla uživati u lijepom nogometu, ali na kraju je Velež pružio više i zasluženo je slavio pobjedu, piše Sportsport.

'Rođeni' su iz prve prave šanse na utakmici došli do vodstva. Igrao se 29. minut kada 19-godišnji Arman Džanković izbacuje iskusnog Emira Jusića sjajnim potezom, okreće se i matira Bukvića za prednost Veleža od 0:1.

Točka na ovaj meč stavljena je u 74. minuti kada Velež stiže do drugog gola. Anđušić dobro proigrava Mehmeda Ćosića, a ovaj zabija za 0:2. Tek u 93. minuti Sloboda je uspjela doći do gola. Emir Jusić je zabio za 1:2.

Sloboda će u narednom kolu gostovati Posušju, dok je Velež gost ekipi bijeljinskog Radnika.