Velež slavio na 'domaćem terenu' u Gabeli, Amar Osim upisao prvu pobjedu na klupi 'Rođenih' protiv svog Želje

FK Velež,FK Željezničar
Chata.photography

Nogometaši Veleža danas su na 'domaćem terenu' u Gabeli u okviru 4. kola Premijer lige svladali Željezničar rezultatom 2:1. Utakmica se igrala na stadionu 'Perica Pero Pavlović' u Habeli zbog radova na 'Areni Rođeni'.

Prvu prigodu na utakmici imali su gosti kada je u 8. minuti kada je Gasal izašao sam ispred gola Bogdanovića, ali je nesebično proslijedio loptu prema Haračiću, no obrana Veleža to čisti.

Minutu kasnije Malić je dobro pucao, ali lopta odlazi iznad vrata.

U 11. minuti do pogotka je mogao Velež. Pucao je Anđušić, ali lopta pogađa vratnicu, a Haskić propušta loptu pospremiti u mrežu.

U 15. minuti probao je udarac Marin Galić, ali Bogdanović to sigurno hvata.

U 35. minuti Velež dolazi do prednosti. Pršeš je asistirao za Dejanovića, a ovaj šalje loptu u mrežu Željezničara.

Mogli su 'Rođeni' do kraja poluvremena i povećati prednost, ali udarac Palića zaustavlja greda.

Početkom nastavka Željezničar dolazi do poravnanja. Igrala se 49. minuta kada je Malić odlično ubacio, a Štilić pogađa za 1:1.

U 53. minuti pokušao je Pantelić, ali lopta odlazi pored vrata. Šest minuta kasnije u dobroj prilici je ponovno bio Pantelić, ali njegov udarac brani Muftić.

No, u 71. minuti Velež je ponovno u prednosti. Pavić je odlično ubacio, a Anđušić glavom matira Muftića.

U 90. minuti Velež završava posao. Pantelić je ubacio i pogodio za potvrdu pobjede i tri zaslužena boda 'Rođenih'. Bila je ovo prva pobjeda Amara Osima na klupi Veleža i to upravo protiv njegovog Željezničara čija je serija od 11 susreta bez poraza danas prekinuta.