Velež razbio Tuzla City u Gabeli

FK Velež,fk tuzla city,premijer liga BIH natjecanje
Sportsport.ba

Nogometaši Veleža pobijedili su kao domaćini u Gabeli ekipu Tuzla Cityja rezultatom 4:0 u okviru 9. kola m.tel Premijer lige. Rođeni su tako prekinuli loš niz rezultata, a Tuzlaci su propustili priliku da preuzmu vrh ljestvice.

Velež je odlično otvorio utakmicu i poveo je već u 3. minuti kada je nakon dosuđenog jedanaesterca siguran s bijele točke bio Zajmović za rano vodstvo 1:0.

Rođeni su i nakon gola bili bolji protivnik, prijetili su preko agilnog Zajmovića u nekoliko navrata, no promjene rezultata do poluvremena nije bilo.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Velež je poveo 2:0. U 48. minuti sjajni Zajmović je pobjegao obrani gostiju i majstorski je pogodio za veliku prednost Veleža.

Do kraja susreta inidsponirani Tuzlaci su rijetko prijetili golu Rođenih koji se sa dva brza gola u završnici susreta preko Haskića u 83. i Halilovića u 85. minuti došao do uvjerljive pobjede 4:0.

Velež će u sljedećem kolu gostovati kod Borca dok je Tuzla City ponovo gost ekipi Sloge.