VIDEO  VELEŽ NA PRAGU FINALA KUPA Tuzla City drugi put u nekoliko dana teško poražena u Mostaru

Nogometaši Veleža na pragu su finala Kupa BiH. Igrači Feđe Dudića večeras su u prvoj utakmici polufinala uvjerljivo na svom stadionu svladali Tuzla City rezultatom 4:0.

Mrežu gostiju načeo je u 9. minuti Dejanović. Loše reagirao Šukilović, loptu mu je uzeo Haskić i dodao je za Anđušića koji odlično pronalazi Dejanovića, a ovaj pogađa za slavlje domaćih.

U 28. minuti Velež vodi 2:0. Pogriješio je Nukić, Radović ubacio, a Salčin lijepo pogodio.

Do trećeg pogotka 'Rođeni' dolaze u 38. minuti. Ponovno je lopta prošla kroz obranu gostiju te dolazi do Anđušića, a on lijepim lobom prebacuje Fejzića.

U nastavku susreta vidjeli smo još jedan pogodak. Ponovno je pogriješila obrana gostiju. Pobjegao im je Peco i dobro ubacio, a na drugoj vratnici loptu dočekuje Dejanović te postiže svoj drugi, a Veležov četvrti pogodak.

Teška 'mostarska turneja' od četiri dana za momčad iz Tuzle je ovo bila. Nakon što su od Zrinjskog izgubili 5:0, sada ih je i uvjerljivo svladao i Velež.

U drugom polufinalnom susretu Sarajevo je bilo bolje od Igmana iz Konjica rezultatom 2:0.