VIDEO  Velež iskoristio igrača više i iz jednog udarca u okvir gola upisao prvu gostujuću pobjedu

FK Velež,FK Igman,Premijer Liga BiH pregled
SPORT1/OSLOBOĐENJE/SANEL KONJHODŽIĆ

Nogometaši Veleža danas su u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine upisali tri boda na gostovanju kod Igmana (utakmica se igrala u Doboju) slavio minimalnim rezultatom 0:1.

Jedan udarac u okvir gola bio je dovoljan igračima Amara Osima za slavlje.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli puno tuga. Zaprijetio je jedino Bodul u 15. minuti, ali njegov udarac s nekih 30 metara krajnjim naporom je obranio vratar Veleža Slaviša Bogdanović nakon što se lopta odbila od jednog igrača gostiju i promijenila smjer.

U nastavku ponovno prvi prijeti Igman, ponovno Bodul. U 52. njegov udarac brani Bogdanović.

Tri minute kasnije pokušao je Velež preko Zeljkovića, ali pogodio je igrač Mostaraca vanjski dio mreže.

U 64. minuti Jakupović je pucao glavom preko vrata Veleža.

U 83. minuti Igman ostaje s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Kazagić. Igrača više Velež je uspio iskoristiti tri minute kasnije. Ubacio je Vehabović, a Zajmović glavom pogodio za pobjedu Veleža.