VIDEO  Velež i Tuzla City remizirali u Mostaru, nastavlja se kriza Rođenih

Velež Tuzla City
Sport1

U posljednjem susretu 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši Veleža i Tuzla City remizirali su u Mostaru odigravši susret bez pobjednika rezultatom 1:1.

Poveli su Rođeni već u 1. minuti utakmice, u prvom napadu. Ubacio je s desne strane Peco, Haskić glavom prebacio loptu za mladog Zagrepčanina Vitu Čaića koji pogađa za vodstvo Veleža.

Pokušao je nakon toga u dva navrata Vehabović, no promjene rezultata nije bilo.

U 22. minuti trese se i mreža Veleža. Pucao je Delimeđac, loptu odbio Hadžikić, a na nju natrčao Karjašević i poslao je u mrežu. No, suci su signalizirali zaleđe. Prosvjedi gostiju bili su uzaludni. Od svega su samo zaradili žuti karton, zaradio ga je Ćosić.

No, četiri minute kasnije zaleđa nema. Ubacio je iz prekida Mehanović, a Pantelić glavom pogodio za poravnanje rezultata.

Mogli su gosti u 32. minuti i do preokreta, no udarac Pantelića odlazi pokraj vrata.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još i udarac Vehabovića iz slobodnog udarca, no promjene rezultata nije bilo.

Nastavak je Velež otvorio prilikom Domića, no vratar gostiju je na mjestu. S druge strane pokušao je ponovno Pantelić, ali lopta odlazi za malo pokraj vrata.

U 65. minuti veliku priliku za Velež imao je Ante Hrkać. Pucao je neometan glavom iz neposredne blizine, ali jako loše.

Pet minuta kasnije velika prilika i za Džafića, no i on puca pokraj vrata i još jedna odlična šansa odlazi u nepovrat.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i utakmica je završena podjelom bodova. Velež nastavlja s rezultatskom krizom i nije uspio iskoristiti jučerašnji poraz Zrinjskog i dodatno mu se približiti.