FOTO/VIDEO  Velež i Sarajevo remizirali u napetom susretu u Gabeli

Velež - Sarajevo
Sportsport.ba

Nogometaši Veleža i Sarajeva remizirali su u derbiju 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši utakmicu rezultatom 1:1.

Prvu priliku na utakmici imao je Haris Ovčina u 6. minuti. U 10. minuti Halilović pogodio vratnicu.

Prvu priliku za Sarajevo vidjeli smo u 22. minuti. Čataković je pucao, ali Ivan Ikić je blokirao njegov udarac.

Do kraja poluvremena pokušali su za Sarajevo Nardin Mulahusejnović u 34. minuti te Dal Varešanović tri minute kasnije, no na odmor se otišlo netaknutih mreža.

U nastavku bolje otvara Velež. U 54. minuti pokušao je Alen Dejanović, ali on promašuje stopostotnu priliku i loptu šalje iznad prečke.

No, samo minutu kasnije 'Rođeni' dolaze do pogotka. Dejanović uposlio Zajmovića na drugoj vratnici, a ovaj zatresao mrežu za radost Veležovih navijača u Gabeli.

Nakon toga Sarajevo je krenulo po poravnanje rezultata i do istog došlo u 75. minuti. Asmir Suljić je dodao do Ivana Ikića, a on sjajno pogađa mrežu Bogdanovića.

Do kraja utakmice vidjeli smo odličnu priliku za Velež u 83. minuti. Pucao je Ovčina ali je lopta otišla pored gola Sarajeva, te je susret završen podjelom bodova.