FOTO/VIDEO  Velež i Posušje podijelili bodove u Gabeli

Velež Posušje
HŠK Posušje

U susretu 12. kola Premijer lige nogometaši Veleža i Posušja danas su u Gabeli podijelili odigravši rezultatom 1:1.

Na asistenciju Hanuljaka, mrežu Bogdanovića pogodio je odlični Toni Jović.

Pogodak gostiju probudio je Velež. Redali su 'Rođeni' prilike, Zajmović je pogodio i prečku, a nagrada je stigla u 27. minuti kada je Halilović postigao fantastičan pogodak s 25 metara.

Do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti udarac Pavkovića, ali lopta odsjeda na gredi.

U nastavku susreta Posušje je imalo nešto više od igre. Opasno su prijetili Boban i Begić koji je pogodio prečku, no mreža se nije tresla. Pokušao je i za Velež Džankić, ali je Kukić krajnjim naporom i uz pomoć vratnice spasio svoja vrata.

Velež je tako ostao na osmom mjestu Premijer lige BiH, dok je Posušje na pretposljednjem. Velež u narednom kolu gostuje Igmanu, dok će Posušje dočekati Tuzla City.