VIDEO  Uvjerljivom pobjedom Široki Brijeg došao na bod zaostatka za Zrinjskim

Široki Brijeg Sloga
NK Široki Brijeg

U susretu 17. kola Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega uvjerljivo su svladali Slogu rezultatom 3:0.

U prvoj trećini prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja. Vrijedno spomena je samo pokušaj Milanovića iz 4.minute kada je s dvadesetak metara zapucao visoko iznad Tomićevih vrata.

Široki Brijeg je imao veliku priliku u 19. minuti. Iznimno raspoloženi Valinčić je odigrao povratnu za Vukoju koji je loše zahvatio loptu iz izgledne pozicije s vrha šesnaesterca.

Sedam minuta kasnije Valinčić je dobro uposlio Pejića koji puca pored Dabićevih vrata.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu, pak, imao je Lukić kada je pobjegao obrani gostiju, ali njegov udarac iskosa s desne strane sjajno je obranio Dabić.

U nastavku su prvi zaprijetili gosti. U 48. minuti Tomić je sjajno skratio kut i obranio udaraca Krstovskog.

Otpor gostiju Široki Brijeg je uspio slomiti u 64. minuti. Zajić je pogriješio, lopta je došla do Bagarića koji je ubacio pred vrata, a tamo je Lukić atraktivno petom pogodio za vodstvo.

Primljeni pogodak potpuno je „slomio“ goste. Široki Brijeg je nastavio pritiskati, Kpan je imao najbolju priliku.

Terenska inicijativa urodila je plodom u 78. minuti kada je Valinčić odigrao povratnu na Lovrića koji je preciznim udarcem udvostručio vodstvo.

Samo dvije minute kasnije Bagarić je pogodio za uvjerljivih i konačnih 3:0.

Širokom Brijegu je ovo bio deveti trijumf u sezoni i sada, uz utakmicu više, ima samo bod manje od vodećog Zrinjskog