VIDEO  Tuzla City srušila Velež u Mostaru i osvojila važne bodove

Nogometaši Tuzla Cityja danas su u Mostaru svladali Velež rezultatom 1:2 i tako osvojili tri nova boda koja ih dodatno učvršćuju na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Gosti iz Tuzle šokirali su domaće u 26. minuti. Pucao je Krpić, vratar Veleža Jovičić je odbio njegov udarac, a lopta dolazi do Džafića koji je šalje u mrežu za slavlje gostiju.

No, to slavlje nije dugo trajalo. Već u 34. minuti Velež dolazi do poravnanja. Sve je sam napravio Anđušić, izašao pred vratara Brajlovića te pogodio za 1:1.

Taj rezultat na semaforu je stajao sve do 87. minute. Mehanović je dobro ubacio, a Nsue odlično glavom matira Jovičića za veliko slavlje gostiju.

Ovom pobjedom Tuzla City je stigla do svog 41 boda i sada ima četiri više u odnosu na trećeplasirani Borac, dok je Velež ostao na osmom mjestu s 24 osvojena boda.