VIDEO  Tuzla City razbila Željezničar, Manijaci vrijeđali igrače i okrenuli im leđa

Tuzla City razbila Željezničar
fkz.ba

Nogometaši Tuzla Cityja uvjerljivo su savladali sarajevski Željezničar u utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Momčad iz Tuzle slavila je s 3:0 i došla do važnih bodova u borbi za opstanak.

Odlučnost domaćih da dođu do pobjede viđena je od prvih sekundi, a u 50. sekundi kapetan Ajdin Nukić je zatresao mrežu Željezničara.

Prethodno je katastrofalno pogriješio Edin Rustemović, a kapetan Tuzla Cityja je bez problema matirao Vedada Muftića.

Isti igrač je u 5. minuti ponovo fatalan za obranu Željezničara. Pucao je Mirzad Mehanović, Muftić obranio, ali je Nukić "otpadak" pospremio u mrežu za 2:0.

U 10. i 14. minuti odlične prilike su imali Mirza Delimeđac i Đorđe Pantelić, ali je Muftić zaustavio njihove pokušaje.

Prvi pokušaj gostiju zabilježen je u 19. minuti kada je pucao Sulejman Krpić.

Pitanje pobjednika je odlučeno u 32. minuti kada je pogodak postigao Faruk Bihorac. Na odmor se otišlo s prednošću domaćih 3:0.

U nastavku Željezničar je pokušavao, ali su bolje prilike imali domaći. Muftić je u nekoliko navrata izvanredno reagirao i spriječio katastrofu Željezničara. Gosti su u 55. minuti tražili jedanaesterac, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

Utakmica je završena rezultatom 3:0.

Nakon utakmice navijači Željezničara, Manijaci, izvrijeđali su svoje nogometaše zbog loše predstave te im okrenuli leđa.