TUZLA Bez pobjednika u gradskom derbiju

Sloboda i Tuzla City
FK Sloboda

U okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Tušanj u Tuzli odigrana je utakmica između gradskih rivala Slobode i Tuzla Cityja koja je završena bez pobjednika 1:1 (1:0).

U 36. minuti utakmice Fedor Predragović je na fenomnalan način sa vrha šesnaesterca pogodio mrežu Tuzla Cityja za veliko slavlje navijača Slobode. Do poluvremena Sloboda je kontrolirala igru i na predah otišla sa minimalnom prednošću, piše Fena.

U nastavku su nogometaši Tuzla Cityja zaigrali odlučnije, a takva igra im se isplatila u 49. minuti kada je Mirzad Mehanović pogodio za 1:1.

Mnogo nervoze, žutih kartona za igrače, ali i trenere, obilježilo je razdoblje igre od izjednačenja do kraja utakmice. Sloboda je osmoplasirana sa 25 osvojenih bodova, a Tuzla City je zadržao drugu poziciju i trenutno ima 37 bodova.