Težak poraz Posušja na gostovanju kod Veleža

FK Velež, hšk posušje, premijer liga BIH natjecanje
HŠK Posušje

Nogometaši Veleža večeras su u 27. kolu Premijer lige  na svom stadionu uvjerljivo svladali Posušje rezultatom 5:2.

Tijekom cijelog susreta 'Rođeni' su bili bolji protivnik, a do vodstva dolaze u 23. minuti. Salčin je iskoristio jednu pogrešku gostujuće obrane, loptu proslijedio Ćosiću koji asistira Anđušiću za vodstvo domaćih.

Samo minutu kasnije već je 2:0. Radović je odlično uposlio Anđušića koji postiže svoj, ali Veležov drugi pogodak na utakmici.

Do trećeg pogotka Velež dolazi u    minuti. Radovac je uposlio Salčin kojeg je obrana gostiju ostavila samog, a on pogađa mrežu Baćka za novo slavlje svoje momčadi.

Kada se očekivao kraj prvog poluvremena, do pogotka dolazi Posušje. Mašić je uzeo jednu loptu domaćima i proslijedio ju za Pavkovića koji pogađa za 3:1.

U nastavku ponovno do pogotka prvi dolazi Velež. Ponovno je to bila greška gostiju koju koristi Salčin i dodaje Dejanovića, a on pogađa za visokih 4:1.

U 79. minuti 'rođeni dolaze i do petog pogotka. Ćosić je asistirao za Zajmovića, a napadač lobom vara vratara Baćka.

Do kraja Posušje uspijeva koliko toliko ublažiti poraz. U 82. minuti nakon ubačaja Serdarušića pogađa Barišić.

Ovom pobjedom Velež je došao do svog 34 boda i nalazi se na šestom mjestu, dok je Posušje deveto s 25 osvojenih bodova.