ŠOK NA KOŠEVU Leotar srušio Sarajevo

Sarajevo Leotar
Klix

Nogometaši Leotara priredili su večeras pravo iznenađenje. Trebinjci su u 9. kolu Premijer lige BiH slavili na gostovanju kod Sarajeva na Koševu od rezultatom 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je Ačimović u 66. minuti susreta.

Iako je Sarajevo u prvom poluvremenu imalo više od igre, igrači Gorana Sablića nisu uspjeli doći do pogotka. Najbolju šansu u prvom dijelu imao je Hebibović koji je izašao sam pred Vukanovića, no vratar Leotara je obranio njegov udarac.

U 66. minuti nakon jedno prekida i duge lopte, Zec je spustio loptu za Aćimovića koji pogađa za veliko slavlje gostiju iz Trebinja

Do kraja susreta Sarajevo je svim silama pokušalo doći do izjednačenja, no rezultat se nije mijenjao.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Leotar je mogao i do drugog pogotka. Šahinović je u svom kaznenom prostoru oborio Ristića, a sudac je pokazao na bijelu točku. No, udarac Paranosa obranio je vratar Sarajeva.

Ovim rezultatom Sarajevo je na četvrtom mjestu s 14 osvojeni bodva, dok je Leotar sada deseti s 8 bodova iz devet susreta.