FOTO  Sjajna BiH uvjerljivo pobijedila Island, Rade Krunić nosio 'Zmajeve'

BiH Island
NS BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine na najbolji su način otvorili kvalifikacije za Europsko prvenstvo. U prvom su kolu pobijedili Island kod kuće 3:0. Junak susreta bio je Rade Krunić. Ofenzivni veznjak Milana zabio je dva gola. Prvi put je pogodio u 14. minuti. Amar Dedić mu je ubacio s desne strane, a Krunić pogodio za vodstvo Bosne i Hercegovine. Krunić je drugi put pogodio u 40. minuti na gotovo isti način.

Opet je Amar Dedić ubacio s desne strane, a u sredini je na pravom mjestu bio Krunić, koji udvostručuje vodstvo Bosne i Hercegovine. Publika je u Zenici skandirala Amaru Dediću, kao da je i od njega tražila da zabije pogodak, a on je to i učinio u 63. minuti. Slabijom lijevom nogom potegnuo je s 20 metara i pogodio za visokih 3:0.

Usprkos visokoj pobjedi, Bosna i Hercegovina nije na prvom mjestu skupine. Portugal je Lihtenštajnu zabio gol više. Utakmica u Lisabonu završila je rezultatom 4:0 za domaćine. Golove su zabili Cancelo, Bernardo Silva te dva Cristiano Ronaldo.