FOTO  ŠIROKI U ČETVRFINALU KUPA Jurićev pogodak dovoljan za pobjedu, Velež se ispromašivao

Kup 2020 Velež - Široki Brijeg

Nogometaši Širokog plasirali su se među osam najboljih momčadi u Kupu BiH. Za razliku od prvenstvenog dvoboja od prije tjedan dana u kojem je slavio Velež, u kup-dvoboju u uzbudljivoj utakmici do trijumfa je došao Široki Brijeg.

U prvom poluvremenu Velež se ispromašivao, redale su se prilike Osmića, Pršeša, Mulića i Vehabovića, ali nijedan od njih nije uspio zatresti mrežu Širokog.

Kazna je domaćine stigla u 40. minuti. Jurilj je istrčao kontranapad, njegov šut iskosa odbio je Bogdanović, a na loptu natrčao Stipe Jurić i bez poteškoća pogodio za 0:1.

Dvije minute kasnije moglo je biti 0:2. Stipe Jurić je pobjegao odbrani Veleža nakon sjajnog pasa Ćorića, ali je Bogdanović spasio Velež u situaciji jedan na jedan.

Velež je napadački krenuo i u drugi dio, veliku prigodu imao je Mulić, no Miškić je bio nesvladiv. Nakon toga u odličnoj situaciji bio je i Cvijanović, ali Miškić je još jednom potvrdio epitet junaka ovog susreta.