FOTO  Široki 'tricom' protiv Olimpika došao na drugo mjesto

Široki 'tricom' protiv Olimpika došao na drugo mjesto

Nogometaši Širokog Brijega danas su na Pecari upisali nova tri boda. Igrači Tonija Karačića u 23. kolu Premijer lige svladali su sarajevski Olimpik rezultatom 3:0. Strijelci za Plave s Pecare bili su dva puta Ikić te Jurilj.

Široki je poveo već u sedmoj minuti. Dobro je loptu ubacio Alen Jurilj, a Frane Ikić ju je sigurno poslao u mrežu gostiju. Tri minute kasnije mogao je Olimpik do poravnanja preko Handžića, no Miškić dobro brani.

Gosti su ponovno zaprijetili u 17. i 25. minuti no mreža Miškića ostaje netaknuta. U 30. minuti Jurilj je mogao povećati  prednost domaćih, no nije napadač iz Zagreba uspio realizirati stopostotnu prigodu.

U nastavku prvi prijete domaći. Veliku prigodu imao je Josip Maganjić, ali je napadač Plavih pucao je iznad gola gostiju.

No, Široki do pogotka dolazi u 54. minuti susreta. Mijo Šabić proigrao je Jurilja koji pogađa za novo slavlje na Pecari.

Do trećeg pogotka Široki dolazi duboko u sudačkoj nadoknadi. Ponovno je mrežu gostiju pogodio Ikić te potvrdio pobjedu svoje momčadi za nova tri boda i drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.