VIDEO  Široki poražen u završnici, bodovi ostali na Koševu

Sarajevo Široki
Klix

Nogometaši Sarajeva savladali su Široki Brijeg rezultatom 2:1 u jednom od derbija 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pred nekoliko tisuća navijača na Koševu

Koševska publika svjedočila je uistinu odličnom i sadržajnom susretu na kraju kojeg su domaći slavili velika tri boda.

Počelo je kao iz snova za Bordo momčad koja je već nakon 70. sekundi ove utakmice vodila s 1:0. Nakon sjajne akcije lopta je došla do Renana Oliveire koji desnom nogom pogađa dalji kut gostujućeg gola.

Ovo je peti pogodak za sjajnog brazilskog napadača u Bordo dresu ove polusezone.

.Sarajevo je vrlo brzo moglo uduplati prednost. Kyeremeh je pucao desnom nogom, ali je lopta nakon udarca s nekih 15-ak metara otišla malo pored vrata Josipovića.

Akcija je nastala nakon još jedne sjajne momčadske igre izabranika Mirze Varešanovića, no realizacija je izostala.

Široki su brzo budi i prijeti preko Ćavara čiji udarac s nekih 18 metara brani vratar Sarajeva Dizdarević.

Malo kasnije, gosti sa Pecare stiži do poravnanja. Igrala se 23. minuta kada je ubacio Valinčić na prvu vratnicu, a na pravom mjestu bio je Radić koji loptu šalje u mrežu Sarajeva.

Do kraja prvog dijela po jedna dobra šansa na obje strane, no promjene rezultata nije bilo, ali ga je moglo biti da lopta nakon novog udarca Oliveire nije završila točno na gol liniji Širokog.

Tamo gdje su nastavili u prvom, nogometaši jednog i drugog tima nastavili su u drugom dijelu ove odlične utakmice.

Šansi je bilo sa obje strane, ali su zrelije i konkretnije bile one pred vratima Širokog.

Jednu takvu pred sami kraj susreta koristi Dal Varešanović koji u 84. minuti diže Koševo na noge.

Muhammed Musa je odlično ubacio, a ovaj glavom lijepo pogađa za konačnih 2:1.

Sarajevo je tako došlo do šeste pobjede u posljednih sedam susreta, odnosno četvrte vezane. Sada su se dodatno učvrstili na trećem mjestu s 48 bodova, dok je Široki ostao poziciju ispod sa četiri boda manje.