Široki Brijeg "zakočio" Borac na putu u Europu

Borac Zrinjski
Mondo.ba

U posljednjoj utakmici 30. kola Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega remizirali su u Banja Luci kod Borca odigravši rezultatom 0:0.

Prvi su do pogotka došli gosti s Pecare. U 35. minuti Molls je u svom kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Ikićem, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Bože Vukoja za vodstvo Širokog Brijega s kojim se otišlo na odmor.

Do poravnanja Borac dolazi u 52. minuti. Amar Begić je pao u kaznenom prostoru u kontaktu s Medićem, a sudac po drugi put na utakmici pokazuje na bijelu točku. Sumnjiv je to bio kazneni udarac. Odgovornost preuzima Meleg i pogađa za poravnanje.

U 72. minuti stopostotna prilika za Široki. Kreirali su je Valinčić, Rozić i Ikić, a na Rozić na kraju ne ubacuje loptu u praznu mrežu.

Do kraja utakmice vidjeli smo još dvije prigode Borca preko Moraitisa i Begića, ali rezultat se nije mijenjao.

Borac je tako večeras propustio potvrditi plasman u Europu i za to će mu trebati još dva boda iz tri preostala kola, dok je Široki Brijeg u sigurnoj zoni, na sedmom mjestu s 35 osvojenih bodova.