FOTO/VIDEO  Široki Brijeg u susjedskom derbiju svladao Posušje i na stanku otišao kao vodeća momčad lige

Široki Brijeg Posušje
HŠK Posušje

U hercegovačkom susjedskom derbiju koji se večeras igrao na Pecari Široki Brijeg je svladao HŠK Posušje rezultatom 1:0 i na reprezentativnu stanku otišao kao vodeća momčad lige.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale.

Široki Brijeg zaprijetio je prvi. Pucao je Radić, ali njegova lopta je otišla iznad vrata. U 10. minuti pokušao je i Kpan, no sada je na mjestu bio Luka Kukić.

U 12. minuti dobru prigodu je imao Toni Jović, ali Josipović to odlično brani. Pokušao je za goste i Gabrijel Boban, ali promjene rezultata nije bilo.

Najbolju priliku imao je Pejić u 37. minuti na dodavanje Ćavara, no njegov udarac odlazi malo iznad grede.

No, zato na samom početku nastavka domaći dolaze do pogotka. Nakon što mu je Rozić  proslijedio loptu, Kuprešak je sjajno s dvadesetak metara pogodio mrežu Luke Kukića.

Pokušali su gosti nakon toga doći do poravnanja i imali su nešto više od igre. Pokušali su nedugo nakon pogotka domaćih Pavković i Jović, no Josipović je bio na mjestu.

U 67. minuti sjajnu priliku je imao za goste mladi hrvatski reprezentativac Marko Hanuljak, no njegov udarac odlazi tik uz vratnicu. Ostao je u mjestu vratar Širokog Brijega i loptu samo ispratio pogledom. Srećom po njega i njegovu momčad Hanuljak je bio za malo neprecizan.

U 75. minuti pokušao je ponovno Pavković, ali Josipović pokazuje kako je sjajan vratar.

U 87. minuti još jedna sjajna prigoda za Pavkovića. Njegov udarac glavom odlazi pokraj same vratnice.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i bodovi su ostali na Pecari.

Nakon ove utakmice Široki Brijeg nalazi se na prvom mjestu s 19 osvojenih bodova, ali i s utakmicom manje.

S druge strane Posušje je nakon ove utakmice na 11. mjestu na tabeli s jednako toliko bodova.