FOTO/VIDEO  Široki Brijeg i Posušje remizirali u rovovdskoj bitki u Čitluku, gosti čak tri puta tražili kazneni udarac

Široki Brijeg Posušje
HŠK Posušje

Hercegovački derbi koji se danas igrao u Čitluku, a u kojem je Široki Brijeg ugostio Posušje završio je bez pobjednika, rezultatom 1:1. Utakmica se igrala po lošem vremenu i izuzetno teškom terenu koji je otežavao protok lopte.

Na početku utakmice Chinedu je prvi zaprijetio, no dobro je reagirao Kolić, baš kao i nakon udarca Lukića.

Prvu priliku za Posušje na utakmici vidjeli smo u 15. minuti. Ubacio je Rozić, a  čisti to obrana Širokog. Signalizirali su igrači Posušja da je netko od Širokobriježana igrao rukom, no sudac je pokazao da se igra dalje.

Pokušao je Rozić minutu i minutu kasnije, no dobro to blokira obrana Širokog.

U 19. minuti odlično puca za Posušje Nikola Mandić, no Bender to zaustavlja. Četiri minute kasnije gosti vode. Strijelac je iz slobodnog udarca bio Karlo Kamenar.

Dvije minute kasnije ponovno je u prilici Nikola Mandić, ali ovaj put njegov udarac zaustavlja vratnica.

I u 40. minuti se u prilici našao Mandić, a ovaj put lopta odlazi malo pokraj vrata. Potpuna dominacija Posušja u prvom dijelu.

U nastavku prvi prijeti Široki. Chinedu je ubacio, a Lukić iz izgledne prilike nije uspio poslati loptu u mrežu.

U 53. minuti Posušje ponovno traži kazneni udarac nakon što je Begić završio na podu, no ni ovaj put sudac se nije oglasio.

U 61. minuti pokušao je Kpan, ali Franko Kolić odlično brani.

Minutu kasnije trese se mreža Posušja, ali sudac pokazuje da je Lukić napravio prekršaj nad Kolićem i poništava pogodak.

No, pogodak za Široki vidjeli smo već u sljedećem napadu. Kpan je lijepo pogodio nakon greške obrane Posušja koju je lopta preletjela i došla do nogometaša Širokog. Pogodio je Kpan u bliži kut.

U 71. minuti Široki ostaje s igračem manje. Lukić je loptu nabio u reklame i dobio drugi žuti karton, te zbog gluposti ostavio svoju momčad na cjedilu.

U 78. minuti Tomić brani Mandiću još jednu priliku.

U 90. minuti igrači Posušja po treći put traže kazneni udarac. Ubacio je Brković, a gosti su tražili igranje rukom. I po treći put sudac pokazuje da se igra može nastaviti.

Ni u pet minuta nadoknade nismo vidjeli pogodak, te je utakmica po teškom terenu u Čitluku završila remijem.