FOTO/VIDEO  Sheriff slavio protiv Zrinjskog, 'Plemići' europske utakmice nastavljaju u Konferencijskoj ligi

Stadion HŠK Zrinjski,FC Sheriff,Liga prvaka
HŠK Zrinjski

U uzvratnom susretu prvog pretkola Lige prvaka nogometaši HŠK Zrinjski večeras su poraženi na gostovanju kod Sheriffa rezultatom 1:0, te će europska natjecanja nastaviti u Konferencijskoj ligi.

Jedini pogodak na susretu postigao je Igor Savić, no nažalost po sve navijače 'Plemića' u vlastitu mrežu, nakon jednog kornera u 22. minuti. Želio je mladi Savić očistiti nakon kornera glavom, no lopta je završila iza leđa Čondrića.

Imali su igrači Sergeja Jakirovića i nekoliko lijepih prigoda za izjednačenje. Do kraja poluvremena Bilbija je istrčao sam pred vratara Sheriffa, no otišao je previše ukoso i loptu poslao preko gola.

U nastavku je ponovno prvi zaprijetio Bilbija u 51. minuti, a zatim i Memija u 53. minuti, ali pogotka nije bilo.

Sjajnu prigodu imao je kapetan Zrinjskog u 65. minuti kada je tukao glavom, a vratar domaćih je to sjajno zaustavio.

U posljednjim sekundama utakmice mogao je i Sheriff do drugog pogotka preko Badoloa, ali Čondrić je sjajno reagirao.

Sheriff će tako u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz dvoboja Maribor - Shakhtyor, dok će Zrinjski natjecanje nastaviti od drugog pretkola Konferencijske lige gdje će igrati protiv lošijeg iz dvoboja Dudelange - Tirana.