VIDEO  Sarajevo utrpalo Veležu pet pogodaka i osiguralo Europu, Rođeni ostali bez nje

Velež Sarajevo Oliveira
Klix

U pretposljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši FK Sarajevo su u gostima svladali Velež u fantastičnoj utakmici u kojoj smo vidjeli čak osam pogodaka, a koja je završila rezultatom 3:5 za momčad s Koševa.

Dobro je krenulo za Velež. U 4. minuti Haskić je dodao do Anđušića koji pogađa za vodstvo Veleža.

No, radost domaćih kratko je trajala. U 11. minuti stvari je na početak vratio Varešanović koji je pogodio za poravnanje rezultata. Sve je sam napravio mladi nogometaš Sarajeva, nanizao nekoliko igrača Veleža i pogodio mrežu.

U 24. minuti nova lopta u mreži Veleža. Krasnim udarcem je pogodio Ziljkić za potpuni preokret na stadionu Rođeni.

Prednošću Sarajeva se otišlo na odmor.

Početkom nastavka, u 57. minuti novi šok za Velež. Pucao je Varešanović, lopta se odbila od vratnicu i došla do Oliveire koji je šalje u mrežu.

U 74. minuti Velež se na kratko vraća u igru. Pucao je Sijamija, brani to vratar Dizdarević, a Haskić šalje loptu u mrežu.

No, nada Veleža brzo je ugašena. Ubacio je odlično u 76. minuti Ziljkić, a Oliveira pogodio za 2:4.

U 83. minuti Sarajevo dolazi do svog petog pogotka na utakmici, a Oliveira do hat-tricka. Precizan je s bijele točke bio Brazilac.

Do kraja utakmice Velež je samo uspio ublažiti poraz, a strijelac je iz još jednog kaznenog udarca na utakmici bio Sijamija.

Pobjedom je Sarajevo potvrdilo izlazak na europsku scenu, dok se Velež od nje definitivno oprostio.