FOTO  Salines pobjedio Zrinjski u Mostaru i pokazao zašto je jedan od favorita za naslov prvaka

Futsal Zrinjski - Salines

U utakmici 13. kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine igrači FC Salines Tuzla City večeras su u Mostaru pobijedili Zrinjski rezultatom 1:5 i još jednom pokazali kako su jedni od glavnih konkurenata za osvajanje naslova prvaka.

Salines je poveo već u 2. minuti preko jednog od najboljih igrača lige Srđana Ivankovića. To je bio i jedini pogodak kojeg smo vidjeli u prvom dijelu iako je bilo izglednih prilika na obje strane.

No, zato se mreža u nastavku tresla još pet puta. Na 0:2 povisio je već u drugoj minuti nastavka Mladen Kocić, da bi tri minute kasnije Srđan Ivanković postigao svoj drugi pogodak na utakmici. U 34. minuti za 0:4 precizan je Vladimir Džomić, da bi nepunu minutu nakon toga peti pogodak za Salines Tuzla City postigao Davor Arnautović.

Plemići do počasnog pogotka stižu u posljednjoj minuti utakmice kada mrežu gostiju pogađa Dragan Edi Marić.

Ovom pobjedom Tuzlaci su se vratili na samo tri boda zaostatka za vodećim FC Mostar Stari Grad i sada imaju 33 boda, dok je Zrinjski ostao na šestom mjestu s 15 osvojenih bodova.