Rijeka se pobjedom oprostila od Europe, strijelac i Luka Menalo

Nogometaši Rijeke večeras su se na Rujevici pobjedom nad Alkmaarom oprostili od Europe. U posljednjem kolu skupine K Europa lige igrači Simona Rožmana slavili su rezultatom 2:1.

Sve bitno dogodilo se večeras u drugom poluvremenu. Povela je rijeka u 51. minuti. Franko Andrijašević odlično je uposlio Luku Menala koji je pobjegao obrani Alkmaara te matirao vratara Bizota.

Gosti su izjednačili u 77. minuti preko Wijndala. Odlično je pucao s vrha šesnaesterca igrač gostiju i pogodio lijevi donji kut Nevistića.

U 80. minuti gosti su ostali s igračem manje. Karlsson je neoprezno išao na Štefulja, a sudac mu je pokazao put u svlačionicu.

Igrača više Rijeka je naplatila duboko u sudačkoj nadoknadi. Stjepan Lončar ubacio je loptu u peterac za Ivana Tomačeka, koji "valja" svog čuvara i pogađa za slavlje i pobjedu Rijeke, ali i za ispadanje Alkmaara koji je do Tomečakovog pogotka imao prolazak dalje. Osim u Rijeci večeras se tako slavi i među navijačima Real Sociedada.