VIDEO  Rijeka eurogolom pobijedila Rudeš i izborila polufinale Kupa

Niko Galešić
NK Rijeka

Rijeka se plasirala u polufinale hrvatskog Kupa nakon što je u srijedu sa 1-0 svladala domaći Rudeš.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Niko Galešić koji je u 79. minuti susreta svladao vratara domaće momčadi Mateja Markovića.

Prvo je poluvrijeme donijelo igru bez pravih prilika i bez ijednog pravog udarca prema golu. Na početku susreta je dominirala Rijeka, a na polovici poluvremena je kontrolu nad igrom preuzeo Rudeš, da bi Rijeka opet bila dominantnija na kraju prvog dijela.

Na početku drugog poluvremena Rijeka je imala dvije prilike, najprije je u 48. minuti Ivanović pucao iz kaznenog prostora, ali je Marković obranio. No lopta se odbila do Petrovića koji je zapucao, ali je i to obranio golman Rudeša.

U 79. minuti je dosuđen slobodni udarac za Rijeku, Galešić je pucao s 30-ak metara i zabio za vodstvo a na kraju i za pobjedu Rijeke.

Rijeka se tako pridružila Lokomotivi koja je jučer s 1-0 pobijedila Osijek, te Hajduku koji je s 5-0 bio bolji od Varaždina. Kasnije danas igraju Dinamo - Gorica.