POVEĆNA PREDNOST NAD ZRINJSKIM Borac slavio protiv Tuzla City

Borac pobijedio Tuzla City
Nikola Kulaga/FK Borac

Nogometaši Borca iskoristili su rezultate svojih prvih pratitelja Zrinjskog i Sarajeva te se dodatno učvrstili na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

Igrači Vinka Marinovića slavili su večeras rezultatom 2:1, a oba pogotka za Banjalučane je postigao Jovo Lukić.

Prvu loptu Lukić je u mrežu pospremio u 24. minuti. Terzić je ubacio iz slobodnog udarca, a Lukić loptu poslao iza leđa Lolića.

Do drugog pogotka Borac i Lukić stižu u 54. minuti. Vuković je ubacio do Kvržića, koji loptu prosljeđuje Lukiću, a on je ponovno šalje u mrežu.

Pogodak za goste iz Tuzle postigao je Mehanović u 83. minuti. Grahovac je pokušao vratiti loptu do Miloševića, no Mehanović je vrebao, uzeo ju i poslao u mrežu.

Borac je tako sada prvi s 48 bodova, devet više od drugoplasiranog Zrinjskog.