VIDEO  Posušje iznenadilo Željezničar i poslali ih kući bez bodova; Široki slavio u gostima

Posušje i Željezničar
Fena

Nogometaši Posušja i Širokog Brijega upisali su pobjede u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Posušje je na svom terenu pobijedilo ekipu Željezničara sa 2:0, a strijelci su bili Lučić u 21. i Begić u 86. minuti, navodi Fena.

Ekipi Posušja ovo je tek druga pobjeda u sezoni, uprkos kojoj ostaju na pretposljednjem mjestu na ljestvici. S druge strane, Željezničar je pretrpio četvrti poraz i prepustio šestu poziciju ekipi Širokog Brijega koja je u Bijeljini pobijedila posljednjeplasirani Radnik sa 2:1. Golove za Široki Brijeg postigli su Ćavar u 12. i Brekalo u 28. minuti, dok je pogodak za Radnik postigao Šarić u 58. minuti.

Prva prilika na utakmici dogodila se u prvoj minuti kada je Luka Begić prošao po desnoj strani i izborio korner. Tino Blaž Lauš ubacio je loptu na prvu vratnicu, a Luka Juričić je otklonio opasnost.

U šestoj minuti Lučić je uputio ubačaj s lijeve strane, a naizgled bezopasna lopta na kraju je prošla tek malo iznad gola Josipa Bendera. U dvadeset prvoj minuti Posušje dolazi do vodstva pogotkom iz slobodnog udarca Luke Lučića koji je poslao loptu ispod živog zida Željezničara i postigao pogodak. Prethodno je Aleksandar Kosorić srušio Lauša na rubu kaznenog prostora.

Igralo se dvadeset osam minuta kada je Petar Bojo prošao po lijevoj strani i dodao do Crnčevića čiji se udarac obrana domaćih odbija u korner. U 85. minuti Posušje dolazi do drugog pogotka, a najbolje se u gužvi snalazi Dominik Begić i pogađa za 2:0 prednost domaće momčadi. Pet minuta kasnije Bojo pogađa vanjski dio mreže gola domaćih.

Tri utakmice 14. kola odigrane su u subotu, a u derbiju kola Zrinjski je golom Bilbije pobijedio Sarajevo i izdvojio se na čelu prvenstvene ljestvice.

Susreti između Leotara i Slobode, te Rudara i Veleža završeni su bez pobjednika. Posljednji meč 14. kola na raspodu je večeras od 19:30 sati, a sastaju se Tuzla City - Borac.