FOTO  Posušje i Tuzla City podijelili bodove na Mokrom Docu

Posušje i Tuzla City remizirali na Mokrom Docu
HŠK Posušje

U okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Posušja i Tuzla Cityja remizirali su na stadionu Mokri Dolac odigravši utakmicu rezultatom 1:1.

Posušje je bilo bolje u prvom dijelu igre, gdje su dominirali terenom i stvarali brojne opasne prilike pred golom protivnika. Nagrada za njihovu dominaciju stigla je u 32. minuti, kada je Begić zabio fantastičan gol, dovodeći Posušje u vodstvo od 1:0.

Međutim, Tuzla City se nije predavala i već pet minuta nakon početka drugog poluvremena uspjeli su izjednačiti rezultat. Strijelac je bio Hodžić. Nakon pogotka Tuzlaka, Posušje nije uspjelo održati pritisak kao u prvom poluvremenu, pa se većinom igralo na sredini terena, a rezultat se više nije mijenjao do kraja utakmice.

Nakon ovog remija, Posušje se nalazi na petom mjestu, dok Tuzla City ostaje na pretposljednjoj poziciji.

U idućem kolu, Posušje će gostovati kod Veleža, dok će Tuzla City u goste kod Zvijezde 09.