PORAZ ZMAJEVA Portugal uvjerljivo svladao Bosnu i Hercegovinu

Portugal BiH
NS BiH

U skupini J Kvalifikacija za Europsko prvenstvo Portugal je na domaćem terenu svladao Bosnu i Hercegovinu 3-0. Prvu veliku priliku na susretu imali su gosti koji su u 29. minuti izveli vrlo lijepu akciju s lošom završnicom. Sam, na deset metara od suparničkih vrata, loše je pucao Džeko, a Bosna i Hercegovina je bila kažnjena krajem prvog dijela kada je Portugalce u vodstvo doveo Bernardo Silva.

Neizvjesnih 1-0 stajalo je do 77. minute kada je Bruno Fernandes pogodio za 2-0 i time Portugalcima osigurao tri boda. Isti je igrač sve zaključio golom u 93. minuti. Bila je to treća utakmica Portugala u kvalifikacijama te treća pobjeda uz razliku pogodaka 13-0.

U toj grupi Island Slovačka je u gostima pobijedila Island 2-1, a dvoboj je odlučio domaći igrač Magnusson koji je u 70. minuti pogodio vlastitu mrežu. Prije toga je za domaćina strijelac bio Finnbogason iz jedanaesterca, a za goste Kucka.