VIDEO  Poraz Širokog Brijega na Tušnju, Tuzla City slavila greškama gostiju

Tuzla City svladala Široki Brijeg
NK Široki Brijeg

U zaostalom susretu 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Širokog Brijega poraženi su na gostovanju kod ekipe Tuzla City rezultatom 2:0, a utakmicu su domaći riješili u drugom poluvremenu. Tako se nastavio niz lošijih rezultata momčadi s Pecare.

Prvi su na utakmici zaprijetili nogometaši Širokog Brijega. Pucao je s ruba šesnaesterca Kpan, ali lopta odlazi pokraj vrata.

Tri minute kasnije pokušao je Čolić, ali je Tomić bio na mjestu.

U 17. minuti vidjeli smo odličnu priliku za Tuzla City. Kobiljar je odlično uposlio Pantelića koji iz neposredne blizine puca pored vratnice.

Pokušao je u 25. minuti Marko Capan, no nije bio precizan nogometaš Širokog Brijega.

U 33. minuti nova velika prilika za Tuzla City. Nakon kombinacije Pantelića i Mehanovića, Mehanović izlazi sam pred Tomića, ali loptu šalje pored vratnice.

U 45. minuti dobro je za Široki pokušao Mamić, a njegov udarac brani Lolić.

Početkom nastavka domaći su poveli. Ubacio je Delimeđac, a loptu u vlastitu mrežu šalje Lukić.

U 70. minuti pokušao je ponovno Mehanović, ali lopta odlazi pored vrata. Pet minuta kasnije svoj udarac je isprobao i Sušić, no ni on nije bio precizan.

U 80. minuti dobro je pucao za goste Capan, a lopta odlazi tik uz vratnicu.

U 87. minuti domaći su riješili pitanje pobjednika. Nakon greške Muse, loptu uzima Irfan Hadžić i izlazi sam pred Tomića koji mu brani prvi udarac, ali Hadžić odbijanac posprema u mrežu za tri boda svoje momčadi.