VIDEO  Poraz Posušja u važnoj utakmici za ostanak u društvu najboljih

Tuzla City Posušje
HŠK Posušje

Nogometaši HŠK Posušje poraženi su u važnom susretu za ostanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Odlično su utakmicu otvorili igrači Branka Karačića kada je Dejan Georgijević u 8. minuti donio prednost svojoj momčadi.

Do kraja poluvremena prijetili su domaći preko Huse Karjaševića i Ajdina Nukića. Najbolju priliku za Tuzla City imao pred sam kraj prvog djela Dino Ćorić, ali mreža Posušja je ostala mirovati te su gosti s rezultatom 0:1 otišli na odmor.

Ofenziva domaćih nastavila se i u drugom djelu, a isplatila se u 59. minuti kada je na asistenciju Đorđa Pantelića precizan bio Irfan Hadžić.

U 67. minuti domaći dolaze do preokreta, a strijelac je ovaj put bio Eldin Mehmedović. Konačan rezultat postavljen je pet minuta kasnije kada je mrežu Posušja pogodio Mićo Kuzmanović.

Tuzla City ovom pobjedom je stigla do svo 31. boda, dok Posušje broji samo bod manje.