VIDEO  POBJEDA HRVATSKE Vatreni bolji od Švicarske u St. Gallenu

Mario Pašalić
EPA / Autor: PETER KLAUNZER

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras je u prijateljskom susretu u St. Gallenu slavila protiv Švicarske rezultatom 1:2.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić, večeras je dao priliku "igračima iz drugog plana", pa je tako na teren od prve minute poslao sastav; Livaković - Uremović, Vida, Ćaleta Car, Melnjak - Badelj, Kovačić - D. Bradarić, Pašalić, Brekalo - Petković.

Povela je Švicarska u 31. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane Xhake, napadač Dinama, Mario Gavranović, glavom je matirao svog klupskog suigrača Dominika Livakovića. Izjednačenje stiže u 42. minuti. Mario Pašalić odlično na lijevi bok daje loptu za Domagoja Bradarića, koji odlično ubacuje za Josipa Brekala koji efektno pogađa mrežu domaćih.

Pobjednički pogodak za Hrvatsku pao je u 67. minuti susreta. Odlično je s lijevog krila centrirao prizemnu loptu u šesnaesterac igrač Osasune Ante Budimir, a na nju je natrčao Mario Pašalić koji ju je pospremio u mrežu.

Hrvatsku u nedjelju u Maksimiru očekuje susret Lige nacija protiv Švedske.