NOVI TROFEJ Zrinjski srušio Borac i u Banjoj Luci osvojio Kup

Zrinjski Borac
HŠK Zrinjski

HŠK Zrinjski obranio je naslov Kupa Bosne i Hercegovine. Plemići su večeras u uzvratnom susretu finala svladali Borac rezultatom 0:1 i tako s ukupnih 2:0 osvojili svoj novi trofej. Čovjek odluke za Zrinjski bio je Matija Malekinušić u 80. minuti susreta.

Prvi je na utakmici udarac isprobao Vranješ, no otišlo je to "nebu pod oblake".

U 9. minuti nakon ubacivanja Kiša iz slobodnog udarca Ćuže je pucao glavom i zatresao gredu. U nastavku situacije Zrinjski je tražio kazneni udarac zbog igranja Ćelića rukom, no Peljto je procijenio da je igrač Borca sklonio ruke iza leđa.

Pokušao je u 25. minuti Ćuže prizemnim udarcem, ali sigurno to zaustavlja vratar Borca.

Tražili su jedanaesterac i domaći u 30. minuti kada je pao Jurilj nakon duela s Barišićem no Peljto je samo odmahnuo rukom.

Pucao je Kiš u 45. minuti iz slobodnog udarca, a Milošević je to boksao.

Drugo poluvrijeme otvorio je udarcem Memija, no otišlo je to daleko od vrata Miloševića.

U 60. minuti Malekinušić je prošao i ubacio u peterac za Mulahusejnovića koji nije uspio loptu poslati u mrežu.

Deset minuta kasnije u prilici je bio Ćuže, ali Hererra je blokirao njegov udarac.

Imao je nakon toga sjajnu priliku i Kiš koji je glavom pucao malo iznad grede.

U 80. minuti Zrinjski dolazi do pogotka. Bradarić je sjajno ubacio za Malekinušića koji prima na prsa i onda iz voleja loptu šalje u mrežu. Odlična asistencija i pogodak Plemića.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je zasluženo s dvije pobjede bez primljenog pogotka u finalu osvojio Kup.